BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kodėl katalikai „garbina“ Mariją?

Posted on Vasaris 25, 2017 | Category: Teologija

Toks klausimas gali iškilti krikščioniui, o gal ir dvasingam žmogui tikinčiam aukštesne jėga. Priminsiu, jog Švč. Mergelė Marija (kaip dabar ją vadiname) buvo Jėzaus Kristaus motina. Ji kartu su šv. Juozapu augino Jėzų, mokė jį, patarė jam, ugdė ir darė visus dalykus, kokius tėvai yra įpratę daryti savo vaikams. Ji gerai pažino Jėzų. Taip pat buvo ir jo mokinė, klausydama pamokymų, būdama tarp kitų mokinių (plg. Lk 2, 46-51; Jn 2, 3-12; Apd 1, 13-14 ir kt.). Vis dėlto yra Dievas, kam teikti didesnę garbę nei Jam?

Katalikų mokyme nerasime tokio dalyko kaip Marijos garbinimas. Ji pripažįstama kaip Dievo ir Bažnyčios Motina, tai kas iš tikrųjų ir yra (plg. KBK, 963). Kodėl tada aktualus šis klausimas? Jei katalikai „negarbintų” Marijos nekiltų net toks priekaištas… - Reikėtų, kad atsakytų klausiantieji, kokie jų motyvai. Man iškyla pora aspektų, kodėl galima neteisingai suprasti krikščionis katalikus:

Apibendrinant galiu pasakyti, kad katalikai gerbia Mariją, Jėzaus Kristaus motiną, bet negarbina. Joje mato tobulą Dievo-žmogaus mokinio atvaizdą ir mokosi iš jo.

Ačiū už įkvėpimą @preaching.sista ir kitiems broliams Kristuje.

Patiko (0)

Rodyk draugams

» Filed Under Teologija

Leave a Reply

Copyright © 2005 Yourcopyright. All Rights Reserved | Design: YGoY